Previous slide
Next slide

Gimus kūdikiams, jų smegenys priima informaciją iš visų penkių pojūčių: regėjimo, lytėjimo, uoslės, klausos ir skonio. Paskutinis pojūtis, kuris susiformuoja vėliausiai - yra regėjimas, nes tinklainė jų akyse nėra visiškai išsivysčiusi, jie nesugeba atskirti spalvų ir gali aptikti tik didelius kontrastus tarp šviesių ir tamsių atspalvių. Tam, kad stimuliuoti kūdikio regėjimą ir greičiau skatinti raidos etapus, yra naudojamos didelio kontrasto vaizdinės priemonės. Kontrastingų spalvų lavinamosios kortelės patraukia kūdikių dėmesį, skatina vizualiai įsisavinti informaciją, didina smalsumą, sugebėjimą susikaupti, taip skatina smegenų stimuliaciją ir prisideda prie bendrų raidos etapų vystymosi, kaip pvz. ilgiau išbūti ant pilvuko ir stiprinti nugaros raumenis.

 

Labai svarbu pasirinkti tinkamas lavinimosi priemones pagal kūdikio amžių.

 

Juodai baltos lavinamosios kortelės 0-3 mėn. amžiaus kūdikiams

Šiame amžiuje kūdikių rega tik vystosi ir geba aptikti tik didelio kontrasto paveiksliukus, tai periodas, kuomet jie pradeda domėtis aplinka ir tėvų užduotis padėti jiems toje aplinkoje pamatyti, tai kas juos sudomina.


Juodai baltos raudonos lavinamosios kortelės 3-6 mėn. amžiaus kūdikiams

Rega vis dar vystosi, bet jau jiems įprastame juodai baltame pasaulyje jie pradeda matyti raudoną spalvą, todėl 3 spalvų objektai labai patraukia jų dėmesį, skatina žingeidumą, raudona spalva dar labiau prikausto ir išlaiko jų dėmesį.


Ryškiaspalvės  lavinamosios kortelės nuo 6 mėn. amžiaus kūdikiams

Šiame amžiuje įdomiausios jiems kortelės su realistiškais vaizdais, būtent tais, kurie juos supa buityje (kaip pvz. valgomi vaisiai, dažovės, baldai, žaislai jų kamabryje, automobiliai ir t.t.). Paveiksliukai turėtų būti spalvoti, ryškūs, nuotaikingi. Matomus objektus vaikas susieja tiek su buityje esamais daiktais, tiek su jų pavadinimais, todėl vyresniems vaikučiams tai puiki priemonė mokytis pirmųjų žodžių.

 

Kaip naudoti korteles?

Labai svarbu pradėti vaiką lavinti po truputį, iš karto neapkraunant per daug informacijos. Ūgtelėjusiam mažyliui geriausia sukurti rutiną ir į ją įtraukti lavinimosi užsiėmimus, yaptingai kuomet kūdikis pailsėjęs, pavydžiui, tik atsikėlus ar prieš matinimą, taip jis įsisamonins, kad būtent šiuo metu yra "lavinimosi laikas" ir išnaudos tai maximaliam informacijos priėmimui ir apdorojimui. Korteles patartina išdėlioti 15-25 cm atstumu, kad kūdikio akys galėtų sufokusuoti žvilgsnį į jas. Korteles galite naudoti visur, kur tik leidžiate laiką su kūdikiu:
- atremti lovelėje;
- pridėti prie sienos gulint mažyliui ant grindų;
- vystymo vietoje;
- laikant rankoje ir taip bendraujant su mažyliu;
- pritvirtinant automobilyje priešais kėdutę;
ar bet kurioje kitoje vietoje, kur mažylis dažniau būna, tačiau reikia laikytis būtent tokio pat atstumo principo.

Mylimukų kortelės >>