Previous slide
Next slide

Pirmaisiais gyvenimo metais kūdikio regėjimas vytosi labai greitai, pradedant matyti spalvas, po to vis ryškesnį ir skaidresnį vaizdą. Kai kūdikis gimsta, palikdamas jaukius, konfortiškus ir tamsius savo laikinuosius namus, jis staiga atsiduria triukšmingame, ryškiame, pilname šviesos pasaulyje, tačiau išvysti to kurį laiką negali. Bet tai trunka neilgai. Pirmuosius šešis gyvenimo mėnesius kūdikio regėjimas vystosi labai sparčiai, nes yra glaudžiai susijęs su smegenų raida.

Naujagimio rega.
Gimdoje kūdikio akys pradeda augti maždaug 4 nėštumo savaitę ir gali suvokti šviesą maždaug 16 savaitę. Tačiau vaisiaus vokai lieka užmerkti iki 26 nėštumo savaitės - ir net tada vaizdas gimdoje yra gana ribotas. Gimus kūdikiui mūsų pasaulis jo nepripratusioms akims yra tik neryškių vaizdų kaleidoskopas. Ir toliausias atstumas, kurį pajėgia matyti tik gimęs - yra atstumas nuo rankų iki veido (apie 20–25cm).

 

Ar naujagimis mato jus?
Kai kurie kūdikiai po gimimo iš tiesų žiūri tiesiai į mamos veidą, o kiti mieliau lieka prisimerkę ar žvilgnis nukreiptas į "niekur". Abi reakcijos yra visiškai normalios: nors vieni kūdikiai natūraliai sutelkia dėmesį į veidus ir daiktus, kitiems reikia šiek tiek daugiau laiko prisitaikyti prie naujai pakitusio aplinkinio pasaulio. Šiaip ar taip, pirmąjį mėnesį kūdikio akys dažniausiai bus užmerktos, nes didžiąją laiko dalį praleis miegodamas. Nors būdraujant kūdikis atsimerkia, tačiau dar negali sekti judančių objektų. Vis dėlto šio amžiaus kūdikiams labai patinka žiūrėti į veidus, todėl būtinai skirkite mažyliui daug artimo laiko drauge.

 

Kūdikio rega (2-3 mėn.)
Šiame amžiuje kai kurie kūdikiai gali pradėti atpažinti veidus (ir palepinti jus pirmąja šypsena), tačiau jų regėjimas vis dar gana neryškus. Prieš laiką gimusiems kūdikiams gali prireikti šiek tiek daugiau laiko sutelkti dėmesį į jūsų veidą, tačiau nesijaudinkite: laikui bėgant raida išsilygins.

 

Kūdikio rega (3-4 mėn.)
Kūdikiai jau gali matyti bet kurią vietą nuo keliasdešimt centimetrų priešais save ir iki pat kambario galo. Apie 4 mėnesį kūdikis jau sugeba ne tik stebėti bet ir sekti akimis greitesnius judesius, suvokti gylį ir net sugriebti judančius daiktus - nors rankų ir akių koordinacija dar gali sutrukdyti jam iš tikrųjų įsikibti į savo dėmesio taikinį. Bene įdomiausia kūdikio regėjimo dalis šiame etape yra ta, kad jo akys pradeda veikti kartu bei vystosi tūrio, gylio suvokimas. (Tai reiškia, kad jūsų mažylis pagaliau gali matyti jūsų veidą daug aiškiau.) Taip pat šiame periode gali pastebėti spalvų - ypač raudonos ir žalios, atspalvių skirtumus ir netgi gali pradėti teikti pirmenybę kažkuriam konkrečiam.

 

Kūdikio rega (12 mėn.)
Pagaliau kūdikiai mato taip kaip Jūs! Rega pilnai išsivysčiusi.

 

Sužinokite, kaip lavinti kūdikio regą >>