Previous slide
Next slide

▶ Vienos minutės bandymas
Vienai minutei telefono pagalba nustatykite laikmatį ir pažiūrėkite, kiek raidžių jūsų vaikas gali teisingai atpažinti, kol baigsis laikas. Jei jis praleidžia kurią nors raidę neįvardinęs, padėkite ją atgal į krūvą. Tikslas - per vieną minutę įveikti visą abėcėlę. Tai gana paprasta užduotis, bet vaikus jaudina lenktynės su laiku ir užduoties atlikimas per laiką 🙂

 

▶ Raidžių medžioklė
Paslėpkite korteles įvairiose namų vietose ir paskatinkite vaiką rasti visą abėcėlę. Papildomus taškus ar prizus suteikite, jei surastas korteles gali sudėti eilės tarka, kad žinotų, kurių dar trūksta!

 

▶ Objektų medžioklė
Sumaišykite raidžių kortelių kaladę, praskleiskite ir leiskite vaikui ištraukti, ištraukus kortelę tegul įvardina raidę ir pabando sumedžioti daiktą namuose iš tos raidės. Pažiūrėkite, kiek daiktų atitinkančių raideles pavyks vaikui sumedžioti.

 

▶ Muzikinės kėdės
Ant grindų ratu sudėkite keletą raidžių kortelių ir pritvirtinkite lipnia juosta. Paleiskite muziką ir leiskite vaikui (-ams) vaikščioti/šokti aplink ratą. Kai muzika sustoja, tegul vaikai sustoja ir šokina ant  artimiausios raidės bei skanduoja jos pavadinimą. Tada darykite tai dar kartą!

 

▶ Modeliuokite raides
Užuot nuvalomu markeriu vedžioti raides, pabandykite daug linksmesnį būdą: iš modilino pasidaryti ilgas "gyvatėles" ir jomis suformuokite raideles, turėsite rankomis apčiuopiamą tūrinę raidelę.

 

▶ Rašymas smėlyje
Į nedidelį padėkliuką supilkite šiek tiek smėlio (taip pat tiks druska, cukrus ir pan.). Sumaišykite abėcėlės kortas ir padėkite jas ant stalo. Pradėkite nuo kaladės viršaus esančios raidės - pirštu parašykite tą raidę į smėlį (arba galite įduoti vaikui pagaliuką, kad jis būtų naudojamas kaip rašymo priemonė), parašius kortelę nuimkite, ištrinkite raidę ir rašykite sekančią!